Kimekai Cup 2018 Results Table

EVENT age 1st Place 2nd Place 3rd Place
Gladiator Clash Boys 4 &5 Ryutaro Ito – CHELT Ethan James Paice Brandt 5 Yellow TB Logan Toncinich 5 Yellow CRD
Gladiator Clash Girls 4 &5
Gladiator Clash Boys 6 Daniel Shilimak 6 2nd Kyu TB Fletcher Galloway 6 White TB Charlie Clark 6 Purple TB
Gladiator Clash Girls 6 Eva Slupecki 6 Blue TB Taylor Skyes 6 Blue TB
Gladiator Clash Boys 7 Richard Atran 7 Purple TB Lev Philippov James Dowling 7 Orange TB
Gladiator Clash Girls 7 & 8 Poppy Riley 8 Green TB Misha Adamson 8  TB BLACK Emilia Jhoomun 7 Brown TB
Gladiator Clash Boys 8  Brody Wanless 8 Yellow YS Cooper Valmadre 8 white YS Cody Heins 8 Yellow YS
Gladiator Clash Boys 9 Tate Galloway 9 Green YS Tristan Sykes 9 Blue YS lachlan mcClathie
Gladiator Clash Boys 10 & 11 Evan Bowles 10 Purple YS Ethan Jong 10 Blue YS Dimitri Ziagas 10 Blue YS
Gladiator Clash Girls 9&10 & 11 Gemma Wanless 11 Yellow YS Valentina Marcus – CHELT Olivia Hunter 10 Red YS
Gladiator Clash Boys 12 &13 Liam Hunter 13 Red YS Hervey Gardner 12 Red YS
Shoulder Knee Tag mixed 4 &5 Ryutaro Ito – CHELT Nadia Czajkowski 5 White TB Nicole Taxidis 5 Orange TB
Shoulder Knee Tag Girls 4 &5
Shoulder Knee Tag Boys 6 Angus Mclataine Charlie Clark 6 Purple TB Joel Begg 6 2nd Kyu TB
Shoulder Knee Tag Girls 6 Eva Slupecki 6 Blue TB Taylor Skyes 6 Blue TB
Shoulder Knee Tag Boys 7 Maximilian Slaski 7 Orange TB Richard Atran 7 Purple TB Lev Philippov
Shoulder Knee Tag Girls 7 & 8 Poppy Riley 8 Green TB Saskia Anderson 7 Brown TB
Shoulder Knee Tag Boys 8 Cody Heins 8 Yellow YS Brody Wanless 8 Yellow YS Cooper Valmadre 8 white YS MTE
Shoulder Knee Tag Boys 9 Noah Silverman 9 orange YS Arthur Atran 9 Green YS Tristan Sykes 9 Blue YS
Shoulder Knee Tag Boys 10 & 11 Jarryd Heins 11 1st Kyu YS Dimitri Ziagas 10 Blue YS Jordan Rybalor 10 Yellow YS
Shoulder Knee Tag Girls 9&10 &11 Valentina Marcus – CHELT Olivia Hunter 10 Red YS Gemma Wanless 11 Yellow YS
Shoulder Knee Tag Boys 12 &13 Hervey Gardner 12 Red YS Liam Hunter 13 Red YS
Kata White & Red Mixed 4 & 5 & 6 Fletcher Galloway 6 White TB Angus McClatchie Christopher Marcus – CHELT
Kata Yellow & Above Mixed 4 & 5 Nicole Taxidis 5 Orange TB Logan Toncinich 5 Yellow CRD Ethan James Paice Brandt 5 Yellow Tb
Kata Yellow & Blue Mixed 6 Taylor Skyes 6 Blue TB Eva Slupecki 6 Blue TB Edgar Bandara 6 Green TB
Kata Purple & Above Mixed 6 Charlie Clark 6 Purple TB Joel Begg 6 2nd Kyu TB Daniel Shilimak 6 2nd Kyu TB
Kata Young Samurai White – Yellow Mixed 7&8 Ryutaro Ito – CHELT Misha Adamson 8  TB BLACK Levi Smith 7 Yellow YS
Kata Young Samurai Orange – Above 7 &8 Luca Jackson – Y/S CHELT Ellis Cregan – 7yrs Y/S CHELT Oscar Taylor 7 Green YS
Kata TB White – Orange Mixed 7&8 Maxilian Slaski 7 Orange TB James Dowling 7 Orange TB
Kata TB Green & Above Mixed 7&8 Dean Forshner Lev Philippov Emilia Jhoomun 7 Brown TB
Kata White & Red Mixed 9 Max Scott – Branagan 9 RED YS Ada Jenkine 9 White YS
Kata Yellow & Above Mixed 9 Ezekiel Thorneycroft 9 Green YS Oliver Waneck 9 Yellow YS Indigo Anderson 9 Orange YS
Kata White & Red Mixed 10 & 11 Valentina Marcus – CHELT Olivia Hunter 10 Red YS
Kata Yellow & Blue Mixed 10 &11 Ali Tasker 10 Blue YS CRD Ethan Jong 10 Blue YS Seth Toncinich 10 Yellow YS CRD
Kata Purple & Above Mixed 10 & 11 Penelope Manatis – CHELT Jarryd Heins 11 1st Kyu Ys Evan Bowles 10 Purple YS
Kata White – Green Mixed 12 & 13 Danah O’Meara Hervey Gardner 12 Red YS Liam Hunter 13 Red YS
Kata Purple & Above Mixed 12 &13 Lia Kalek 13 Black Ys Beau Thorneycroft 12 Black YS
Kata 14yrs Over Tegan Sheraton Browne
Elite Kata Mixed All ages James Georgiou 10 1st Kyu YS Luke Georgiou 9 3rd Kyu YS Alannah
Weapons All ages Tristan Sykes
Sparring Male 6 & 7 Harrison Tasker 7 Green YS CRD Daniel Shilimak 6 2nd Kyu TB Oscar Taylor 7 Green YS
Sparring Male 8 Thomas Bregazzi – Y/S CHELT Dean Forshner 8 tb black Luca Jackson – Y/s CHELT
Sparring Female 7 & 8 Misha Adamson 8  TB BLACK Emilia Jhoomun 7 Brown TB
Sparring Mixed 9 Ezekiel Thorneycroft 9 Green YS Oliver Waneck 9 Yellow YS Indigo Anderson 9 Orange YS
Sparring Male 10 &11 Christopher Picciotto 10 Blue YS Ali Tasker 10 Blue YS CRD Sajeev Prabhusankar 10 YS Blue CRD
Sparring Male  12 & 13 Beau Thorneycroft 12 Black YS
Sparring Female 10 & 11yrs
Elite Kumite Male 9-11yrs Luke Georgiou 9 3rd Kyu YS James Georgiou 10 1st Kyu YS
Elite Kumite Female 9-11yrs Penelope Manatis – CHELT Clancy Westaway 10 3rd Kyu YS
Elite Kumite Female 12-13yrs Lia Kalek 13 Black YS Alannah Marriott – CHELT Tegan
Elite Kumite Male 12-14yrs Max Krista Logan Goodwin